image

PeyamaKurd - Türkiye’nin 9 Ekim’de Rojava Kürdistanı’na yönelik başlattığı askeri harekâta ilişkin açıklamada bulunan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Siz oraları terk etmedikten sonra, Suriye halkı da 'Teşekkür ederiz artık gidebilirsiniz' demedikten sonra biz buradan çıkmayacağız” ifadesini kullandı. 

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen partisinin İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, askeri harekâta ilişkin de açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan açıklamasında, “Son dönemde Suriye’de yürüttüğümüz harekat, yürüttüğümüz mücadeleler ülkemize karşı adeta bir öfke patlamasına yol açtı. En önemlisi şu anda Barış Pınarı Harekatı’yla Suriye’de devam etmekte olan süreç Türkiye’nin nereden nereye geldiğini göstermesi bakımından önemlidir. 

Dünyada hangi liderle görüştüysek çoğu zaman nasihati şuydu: ‘Buradan ne zaman çıkacaksınız?’ Biz de onlara şunu söylüyorduk: Sizin orada ne işiniz var? Neden oradasınız? Türkiye son on yılda tarihinin en büyük sıçramalarını yaşarken aynı zamanda tarihinin en büyük saldırılarını da yaşamıştır” sözlerine yer verdi.