image

PeyamaKurd - İngiliz medyası koronavirüse yakalanan Başbakan Boris Johnson'ın yoğun bakıma alınmasını manşete taşıdı.

Times, Telegraph, Metro ve Sun gazeteleri 'Başbakan yoğun bakımda' başlığını kullanırken, Guardian ve Financial Times gazeteleri 'Semptomları kötüleşen Johnson yoğun bakıma kaldırıldı' ifadelerine yer verdi.

Daily Telegraph gazetesi, Boris Johnson'ın hayatta kalma şansının yüzde 54 olduğu yönünde iddialı bir haber yayımladı.

Daily Mirror ise haberini,  'Hasta Boris yaşam mücadelesi veriyor' manşetiyle yayımlandı.

Guardian'a göre Johnson'ın sağlığının kötüleşmeye devam ettiği günlerde durumunun iyi olduğuna dair açıklamalar yapılması, bazı Muhafazakar Parti milletvekillerini, gelecekte yapılacak açıklamalara dair güvenin azalabileceği yönünde endişelendirdi.

Times, Başbakan Johnson'ın hastalık öncesinde sağlığının genel olarak iyi olduğunu, düzenli olarak tenis oynadığını ve Başbakanlık Konutu'nda karantinada kaldığı süreçte düzenli olarak yoga, pilates ve aerobik egzersizleri yaptığını yazdı, Londra Belediye Başkanı olduğu dönemde bisiklete bindiğini hatırlattı.

Boris Johson koronavirüs nedeni ile yoğun bakımda tutuluyor. Kabine faaliyetlerinin koordinasyonundan sorumlu Bakan Michael Gove, LBC radyosuna yaptığı açıklamada, Johnson'ın solunum cihazına bağlı olmadığını sadece oksijen desteği verildiğini açıkladı.