image

PeyamaKurd - Kurban Bayramı dolayısıyla basın açıklamasında bulunan Libya'nın doğusunu kontrol altında tutan General Halife Hafter, Türkiye'yi tehdit ederek, "İkinci Türk işgalini kabul etmeyeceklerini ve asla merhamet göstermeyeceklerini" dile getirdi.

Halife Hafter'in, Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed Al-Mismari'nin sosyal medya hesabından paylaşılan konuşmasında "Erdoğan'a söylüyoruz atalarınızın mirasını kurşuna çevirdik" ifadesi kullanıldı.

Türkiye'ye yönelik açıklamasında Hafter, "Hiçbir Türk'ün bu kahramanların önünde yürüdüğünü görmek istemiyorum" diyerek, "Merhamet yok çünkü hak etmiyorlar" sözlerine yer verdi.

Halife Hafter, Tarık Bin Ziyad Tugay birliklerine hitap ederek, Libya topraklarındaki Türklerle kendi güçlerinin yüzleşeceğini vurgulayarak, Libya'da 300 yıl kalan Türklerin "yağmacı ve katil" olarak görüldüğünü savundu. 

Ayrıca operayonlarla ilgili yapılan hazırlıkları da kontrol eden Hafter, Libya'da bulunan Suriyeli silahlı gruplarına da değindi. Suriyeli ifadesini kullanmayan Hafter, Türkiye'nin yanında savaşan paralı kişilerin ailesi ve vatanı olmadığını da belirtti.