image

PeyamaKurd - Suriye’de bir yandan Rejim ve TSK arasında gerilim sürerken, Türkiye ile Rusya arasında İdlib gerginliği konuşan Türkiye’nin ABD’den destek istediği ileri sürüldü. 

IŞİD karşıtı koalisyonun ABD'li sözcüsü Albay Myles Caggins, İdlib’teki Rusya-Türkiye gerilimine ilişkin yaptığı açıklamada, “İdlib terörist gruplar için bir mıknatıs gibi görünüyor. Hepsi siviller açısından tehdit teşkil eden çok çeşitli gruplar var” ifadesini kullandı. 

İdlib’teki gerilime açıklamada bulunan ABD liderliğindeki IŞİD karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay Myles Caggins, ‘İdlib’in terörist gruplar için bir mıknatıs olduğunu’ bu grupların sivilleri tehdit ettiğini dile getirdi. 

ABD’li Komutan Caggings, Sky News kanalına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: 

“İdlib vilayeti terörist gruplar için bir mıknatıs gibi görünüyor. Bunun sebebi özellikle, birçok açıdan yönetilmeyen bir yer olması ve orada, hepsi siviller açısından sıkıntı, baş belası ve tehdit teşkil eden çok çeşitli gruplar var. Sadece kışı atlatmaya çalışan, hayatta kalarak yaşam umudu ve iradesi bulmaya çalışan masum yüz binlerce sivil…”