image

PeyamaKurd - UEFA İletişim Direktörü Philip Townsend, Türkiye A Milli Futbol Takımı oyuncularının Arnavutluk maçında attıkları gol sonrası yaptıkları asker selamı için inceleme başlatacaklarını dile getirdi.

Philip Townsend, İtalyan Haber Ajansı ANSA'ya yaptığı açıklamada, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H grubu Türkiye - Arnavutluk maçında, Türk futbolcuların attıkları gol sonrası yaptığı asker selamı için inceleme başlatacaklarını duyurdu.

UEFA yetkilisi Townsend açıklamasında:

“Bu sevinci görmedim ancak bir provokasyon olabilir. Denetlemeler politik ve dini farklılıklara yönelik hareketleri yasaklıyor. Kontrol edeceğimin garantisini verebilirim" sözlerini kullandı. 

EURO 2020 Elemeleri'nde Türk Milli Takımı, Arnavutluk'u son dakika golüyle mağlup ederken maç sonunda futbolcular ve teknik heyet, Türkiye'nin Rojava’ya gerçekleştirdiği operasyona destek gösterisi olarak asker selamı vermişti.

Diğer yandan İtalyan Senatör Roberto Calderoli de, bu selama katılan Roma oyuncusu Cengiz Ünder ve Juventus oyuncusu Merih Demiral'ın kulüplerinden gönderilmesi gerektiğini belirtmişti.