image

PeyamaKurd - AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, son günlerde Türkiye gündeminin en sıcak konularından biri olan ‘Kürt sorunu’ hakkında konuştu.

Şırnak'ta sivil toplum kuruluşları ile istişare toplantısı yapan Leyla Şahin Usta, "Ülkemizde Kürt sorunu yoktur, Kürt sorunu varmışçasına siyaset güden muhalefet sorunu vardır" diye konuştu.

AKP’nin demokratik yürüyüşünü sekteye uğratmak isteyenlerin olduğunu iddia eden Şahin, HDP’yi hedef alarak "7 yıl önce Diyarbakır'da tüm dünyanın gözleri önünde birliğimize kastedilmiştir... HDP, bugün CHP ve ortakları tarafından etrafı çevrelenmiş sözde bir masumiyet abidesi olarak durmaktadır" dedi.

Kürtlere en büyük zararın PKK ve HDP tarafından verildiğini öne süren Usta şu ifadeleri kullandı:

“Bugün ülkemizde bir Kürt sorunu yoktur, Kürt sorunu varmışçasına siyaset güden bir muhalefet sorunu vardır. Terörle arasına mesafe koyamayan siyasi figürlerin bu ülkede demokrasi, hak, hukuk havariliğine soyunması ne kadar tezattır. Bugün Şırnak’ta, kararlı mücadelemiz neticesinde yeniden imar edilmiş, güvenlik sorununun olmadığı, insanların gönlünce yaşayabildiği, çocukların sokaklarda oynayabildiği, esnafımızın kepenklerini rahatça açabildiği bir şehir görüyoruz.”