image

PeyamaKurd - AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “HDP’nin oyu olmadan Sayın Kılıçdaroğlu’nun seçimde yarışa ortak olması dahi mümkün olamaz, bunu siyasetle ilgilenen herkes biliyor” dedi.

CNN Türk yayınında soruları yanıtlayan Numan Kurtulmuş, Cumhur İttifakı'nın genişleyip genişlemeyeceği ile ilgili soruya "Türkiye’nin çıkarına olan ‘Evet ben de varım’ diyen herkese kapımız açık" cevabını verdi.

Numan Kurtulmuş’un satır başları ise şu şekilde: 

Hüda Par adayları hangi listede olacak?

“Şu ana kadar neredeyse sorunsuz gelmiş olan bir ittifaktan bahsediyoruz, bu işi sorunsuz olarak buraya kadar getirmek Türkiye için çok hayırlı oldu. Bu partilerin gelin buraya ittifak yapalım işbirliği yapalım ve bu işbirliği çerçevesinde siz kendinizi unutun diyemeyiz. Türkiye siyasetinin merkezini AK Parti inşa etmiştir, on yıllar boyunca da devam edecektir. Bu ana istikamette yürürken kendi parti programları farklı olan partilerle işbirliği yapmak onların görüşlerinin benimsendiği ya da işbirliği yapmadığımız partilerin görüşlerinin benimsenmediği anlamına gelmez.”

HDP Kılıçdaorğlu’nu destekleyecek mi?

“HDP’nin oyu olmadan Sayın Kılıçdaroğlu’nun seçimde yarışa ortak olması dahi mümkün olamaz, bunu siyasetle ilgilenen herkes biliyor. CHP’nin Kılıçdaorğlu’nu seçtirmesi için HDP ile konuşması olası bir şeydir. Ama masa kurulduğundan beri HDP o masada var oldu, biz söylediğimizde alındılar ama gerçek budur. Fiilen olmasa da HDP her zaman o masadaydı. Malumun ilamı diye bir şey var, bilineni görünür hale getirecekler.”