image

PeyamaKurd - İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Şu anda Edirne'deki en büyük hesabı, İmralı'dakine verecek” sözlerine bir kez daha tepki gösterdi.

Akşener konuşmasında Erdoğan’a, “Eğer arzu ettiğin hesabı kesmesi için İmralı'dakini 'çıkarmanın' peşindeysen orada duracaksın. Sakın ha” diye konuştu.

Erdoğan’a sert ifadelerle seslenen Akşener, "Bu ülkenin cumhurbaşkanı böyle abuk sabuk konuşamaz. Kendine gel!" dedi.

Akşener konuyla ilgili konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu ülkenin cumhurbaşkanı geçen hafta yargı süreci devam eden Selahattin Demirtaş'ı gitti terörist Abdullah Öcalan'a şikayet etti. 'Edirne'deki en büyük hesabı İmralı'dakine verecek' dedi. Rezalete bakar mısınız? Türk yargısının düşürüldüğü şu duruma bakar mısınız? Bu memlekette bir hesap kesilecekse onu yüce Türk yargısı keser. Makamının ciddiyetinin farkına var artık. Bu ülkenin cumhurbaşkanı böyle abuk subuk konuşamaz. Kendine gel. Belli ki 2019 seçimlerinden ders almamışsın. Yine anketlerde çakılınca yine gidip Cumhur İttifakı'nın pek de gizli olmayan gayri resmi ortağının peşine takılıyorsun. Geçen sefer mektupla işi kurtarmaya çalışmıştın bu sefer başka oyunlar peşindesin. Eğer arzu ettiğin hesabı kesmesi için İmralı'dakini 'çıkarmanın' peşindeysen orada duracaksın. Sakın ha, sakın ha, sakın ha. Seçim kazanmak için böyle bir kötülüğü yapmaya kalkma. Belki küçük ortağını ikna edebilirsin ama böyle bir ahmaklığa, hainliğe yeltenirsen karşında bizi bulursun. O sandık geldiğinde kim kimden nasıl hesap kesiyormuş ilk elden görürsün.”