image

PeyamaKurd - İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bir bombanın Almanya'nın Münih şehrinde Alman Demir Yolları (Deutsche Bahn) şantiyesindeki sondaj çalışmaları esnasında patlaması sonucu biri ağır en az dört kişinin yaralandığı ifade edildi.

Patlama nedeniyle Polis tarafından yapılan açıklamada, Donnersberger Köprüsü civarında meydana gelen patlamanın ardından tren seferlerinin durdurulduğu ve bölgenin kordon altına alındığı vurgulandı.

Konuyla ilgili basın açıklamasında bulunan Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Joachim Herrmann ise, sondaj çalışmaları esnasında İkinci Dünya Savaşı'nda uçaktan atılan 250 kilogramlık bir bombanın patladığını, yüzlerce metre alana dağılan enkazın incelenmesinin sürdüğünü kaydetti.

76 yıldır patlamayan bombalar var!

Münih merkez tren istasyonuna yakın bir bölgede meydana gelen ve birkaç kilometre öteden duyulan patlamanın ardından çok sayıda itfaiye ve ambulansın olay yerine gönderildiği, polis helikopterinin de devriye uçuşu yaptığı belirtildi.

İkinci Dünya Savaşı'nın üzerinden 76 yıl geçmiş olmasına rağmen Almanya'da patlamamış bombalara özellikle inşaat sahalarında sık sık rastlanabiliyor.