image

PeyamaKurd - Suriye’ye sınır dışıların 1 Ocak itibari ile başlayacağını dile getiren Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, “ağır suç işleyenler ve anayasayı ayaklar altına alanların” ülkeyi terk etmeleri gerektiğini ifade etti.

İçişleri Bakanı Seehofer, Alman basınından Bild am Sonntag’a yaptığı açıklamasında, "Federal Göç ve Mülteciler Dairesi Başkanı'yla 1 Ocak 2021 itibarıyla tekil dosyaların ayrıntılı biçimde incelenerek sınır dışıların önünü açmayı kararlaştırdıklarını" dile getirdi.

Alman Bakan, söz konusu sınır dışıların mümkün göründüğü dosyalar bulunduğunu belirterek, sürecin uzun ve zorlu bir yol olduğunun bilincinde olduğunu vurguladı.

Ayrıca Suriye'ye sınır dışıların gerekli olduğunu ileri süren Alman Bakan Seehofer açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bunu yapmazsak Almanya’da sınır dışı edilme ihtimali göz önüne alınmadan mağaza hırsızlığından adam öldürmeye kadar her şeyin yapılabileceği anlamına gelir. Böyle bir müsamahanın hukuk devletimizde yeri yok. Ağır suç işleyenler ya da anayasamızı ayaklar altına alanlar ülkemizi terk etmeli.”