image

PeyamaKurd - Eski TBMM Başkanı ve Türkiye Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bazı hatalar yapmış olabilir diye Cumhurbaşkanımıza sırt çevirmek doğru değil" ifadesini kullandı.

Bülent Arınç, AK Parti Manisa İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında Erzurum'da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mitingine düzenlenen taşlı saldırıya tepkide bulundu.

Arınç, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görevlendirmesiyle sahada olduğunu kaydetti.

Manisa'da tüm siyasi partilerin ve seçmenlerin bir aile olduğunu ve saygı çerçevesinde çalışma yürüttüklerini belirten Arınç, amacının AK Parti'nin başarısı ve Erdoğan'ın yeniden seçilmesi olduğunu dile getirdi.

Her düşünceye saygımız var

Erdoğan'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kullandığı "Tatlı bir rekabet" sözlerine atıf yapan Arınç, "Her düşünceye saygımız var, taşla sopayla engel olmaktan kimse hoşlanmaz" ifadesini kullandı.

"Bana yapılanlara rağmen, AK Parti'de kalmaya devam edeceğim" diyen Arınç, "Burası benim evim, muhalif değilim. İnsan evinin yıkılmasını ister mi? Parti içinde eleştiri hakkımı da kullanırım. Bazı hatalar yapmış olabilir diye Cumhurbaşkanımıza sırt çevirmek doğru değil " dedi.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında da konuşan Arınç: "Bizim liderimiz ve Cumhurbaşkanı adayımız kadar liderlik gösterebileceğini sanmıyorum. Çünkü resmi olarak 7 tane ortağı var. Her biri farklı görüşten" ifadesini kullandı.

Kim yaparsa tam tersi bir sonuç alır

İmamoğlu'nun Erzurum'daki mitinginin taşlanmasına ilişkin soruyu cevaplayan Arınç, şu ifadelere yer verdi:

"Şiddet dili siyasetin içinde olmamalı. Bu sokağa da yansır. Adam dövmek, insan taşlamak çok çirkin. Kim yaparsa tam tersi bir sonuç alır. Bu şiddet diline muhatap olan mağdur olur. Milletimiz de mağduru sever."

Arınç, Millet İttifakı'nın HDP, Cumhur İttifakı'nın Hüda Par'la işbirliği yaptığına ilişkin bir soruyu cevaplarken de "Benim ağzıma biber sürüldü, sen çok televizyonlara çıkma" denildi ifadelerini kullandı. Arınç, "HDP şimdi Yeşil Sol diye bir partide seçime giriyor. Muhafazakar Kürt kardeşlerimin yeşille işi olur da solla olmaz. HDP'nin tamamının Yeşil Sol'da temsil edileceğini düşünmüyorum" ifadesini kullandı.