image

PeyamaKurd- Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, Ukrayna'nın başkenti Kiev'e yaptığı ziyarette daha fazla askeri yardımda bulunma sözü verdi. Paylaşılan bilgilere göre, yardım paketinin yüklü bir meblağ olduğu öğrenildi.

BBC'de yayınlanan habere göre, Albanese sürpriz Kiev ziyaretinde Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile bir araya geldiği bilgisi paylaşıldı.

Anthony Albanese, Kiev'deki Cumhurbaşkanı Sarayı'nda basın açıklaması yaparak, ne kadar sürerse sürsün, ülkesinin Ukrayna'yı destekleyeceğini açıklayarak, daha fazla askeri yardım yapma sözünü verdi.

“Rusya için kararlaştırılan yaptırımlar, uygulanıyor”

Başbakan Albanese, yaptığı basın açıklaması aracılığı ile 16 Rus bakan ve oligark için seyahat yasağı uygulandığını ve Rusya'dan altın ithalatına son verildiğini duyurdu.

Yardım paketinin değeri yüksek

Askeri yardım paketinin 100 milyon Avustralya doları değerinde olduğu, insansız hava araçları ve 34 zırhlı aracı kapsadığı bilgisi paylaşıldı ve bugüne kadar Avustralya'nın Ukrayna'ya yaptığı yardımların toplam değeri yaklaşık 390 milyon değerinde olduğu belirtildi.

Daha önce de ziyarette bulunmuştu

Anthony Albanese, daha önce Kiev yakınlarındaki Rusya'nın başlattığı savaşın derin izlerini taşımasıyla dikkati çeken Buça ve Irpin şehirlerini ziyaret etmiş, durumu "savaş suçu" olarak nitelendirmişti.