image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İYİ Parti'ye yönelik 'masayı terk et' çağrısı gündem olmaya devam ederken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İYİ Parti'yi hedef aldı.

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında HDP'yi hedef alan Bahçeli, "Pençe-Kılıç Harekatı Türk milletinin hukuki bir hakkıdır. Bunun durdurulması için dünyaya çağrı yapan HDP, TBMM'ye sızmış düşman bakiyesidir" diye konuştu.

Bahçeli, Erdoğan'ın 'masayı terk et' çağrısı yaptığı İYİ Parti'ye de tepki gösterdi.

CHP ve İYİ Parti'ye yüklenen Bahçeli, "CHP'nin bazı yöneticilerine bakıldığında İstiklal Caddesi'nde bomba patlatan teröristleri ve örgütlerini aklama ve arındırma çabasında oldukları fark edilecektir. İYİ Parti'nin bazı yöneticilerine bakıldığında aynı tavır ve tutumla hareket ettikleri görülecektir. Bunlar terör örgütlerine bir nevi cephane taşıyan köksüzlerdir. Sorarım sizlere, bu iki partinin HDP'den ne farkı vardır" dedi.

Erdoğan'ın Katar'da Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Es-Sisi ile buluşmasını değerlendiren Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile Katar'da kurduğu temas, doğru bir temastır" diyerek destek verdi.

Bahçeli ayrıca Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile de görüşülmesi gerektiğini de söyledi.