image

PeyamaKurd - Libya’daki gelişmelere değinen Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, "BM'nin mesajı çok açık; bombardımanı durdurun, çatışmaları durdurun. Ne askeri çözüm ne bombalar ne de insansız hava araçları Libya'ya barış getirecek" ifadesini kullandı. 

Günlük basın brifinginde açıklamalarda bulunan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Libya'da savaşan taraflara çatışmalara son vermesi çağrısında bulundu. 

Libya’daki çatışmalara dikkat çeken Dujarric, “BM'nin mesajı çok açık; bombardımanı durdurun, çatışmaları durdurun. Ne askeri çözüm ne bombalar ne de insansız hava araçları Libya'ya barış getirecek” sözlerine yer verdi. 

BM Libya Özel Temsilcisi Vekili Stephanie Williams, "Libya krizinde başka bir dönüm noktasına ulaştık, iki tarafa da silah, askeri teçhizat ve paralı asker aktığına şahit oluyor ve buradan savaşın yoğunlaşacağı, büyüyeceği, derinleşeceği ve Libya halkı için yıkıcı sonuçları olacağı sonucuna ulaşıyoruz" uyarısında bulunmuştu.