image

PeyamaKurd - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İstanbul Bakırköy Florya'da bulunan Murat Kölük İlköğretim Okulunda oyunu kullandı.

Buldan oyunu kullandıktan sonra basına açıklamalarda bulundu. Buldan, "Çok yoğun bir çalışma sürecini bitirdik. Her şeyi yaptık aslında. Türkiye'nin geleceği için, Türkiye'nin yarınları için çok şey söyledik. Ama hiç bir televizyon kanalının bizim çalışmamızı vermemesi ve bu anlamda çıkarılan engeller çok yoğundu” dedi.

‘Kayyımların gidişini izlemek bana zevk verecek’

Buldan, Seçmenlerimizle buluşmalarımız hakkımıza yansımamış olabilir. Ancak çok çalıştığımızı ifade etmek isterim diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Her gün miting meydanlarında HDP'ye söylenen yalanları iftiraları ve bize karşı yapılan farklı bir algıyı yıkmak açısından halkımıza çok şey söyledik. Biz bugün görevimizi yaptık.

Ben inanıyorum ki halkımızda bugün sandık başında görevini yapacak. Şimdi oyumu kullandım. Direkt Diyarbakır'a geçeceğim. Çünkü kayyımların gidişini Diyarbakır'dan izlemek bana büyük bir zevk verecek" dedi.