image

PeyamaKurd – Halkların Demokrat Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, seçim çalışmalarını İstanbul’da sürdürüyor. Buldan,” Kürtler en büyük bedeli ödedi. Bugün bu bedeli bir kez daha ödüyoruz” diye konuştu.

Buldan halka seslenerek, “Gittiğimiz her yerde, miting yaptığımız her yerde aynı coşku aynı kararlılık var. Bugün burası da aynı coşku ve kararlılığı gösteriyor. Binlerce kez hepinize teşekkür ediyoruz. Şırnak, Hakkari ve Van’da halkımız bize dedi ki ‘buralara gelmenize gerek yok, biz kayyumları gönderdik’ dediler” ifadelerini kullandı.

Buldan, “Biz İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Antalya’da, Adana ve Mersin’de aday çıkarmadık. Biz bu büyükşehirlerde demokrasi kazansın istiyoruz, biz bu büyük şehirlerde halkların kardeşliği, kadınlarımız, gençlerimiz kazansın istiyoruz. Biz buralarda AKP- MHP ittifakını göndermek için, onların çıkardığı adayların kaybetmesi için bugünden itibaren İstanbul’da da 31 Mart tarihine kadar gece gündüz çalışacağız” dedi.

Pervin Buldan şöyle devam etti: “Kürtler en büyük bedeli ödedi. Bugün bu bedeli bir kez daha ödüyoruz. İşte Selahattin Demirtaş, Edirne Cezaevi’nde, Figen Yüksekdağ Kandıra İdris Sincan Cezaevi’nde. Belediye başkanlarımız rehin alındı cezaevlerinde. Bugün açlık grevinin 122’nci gününde olan sevgili Leyla Güven bütün bu hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşı Kürt sorunun demokratik yollarla çözümü için, tecridin kaldırılması, barışın sağlanması, demokratik siyasetin hayat bulması için bedenini açlık grevine yatırdı. “