image

PeyamaKurd - Türkiye'de Kürt sorunu ve ‘çözüm süreci’yle ilgili değerlendirmede bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Eğer Kürt meselesinde çözüm aranıyorsa bunun yeri Meclis’tir. İktidarın, muhalefetin tüm partilerin belirli uzlaşması ile gelecektir” ifadesini kullandı.

Haftalık basın toplantısınını Genel Merkez'de gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme dair yaptığı açıklamalardan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP'li Öztrak, gazetecilerin “yeni çözüm süreci” ve olası süreçte CHP’nin rolü ve pozisyonunun ne olacağıyla ilgili sorusuna şu ifadelere yer verdi:

“Bundan önceki süreçlerde de söyledik. Kapalı kapılar ardında yapılan gizli görüşmelerin milletimizin derdine derman olması mümkün değildir. Biz baştan beri bir şeyi hep söyledik ve söylüyoruz. Eğer Kürt meselesinde çözüm aranıyorsa bunun yeri Meclis’tir. Bu çözüm Meclis’in çatısı altında iktidarın, muhalefetin tüm partilerin belli bir uzlaşma içinde davranarak hareket etmesi sonucu gelecektir.”