image

PeyamaKurd - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, "Beni kırdı, partilileri kırdı ama engelli kardeşlerimizi kırmadı." diyerek, aday olmayacağını açıklayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i yeniden aday gösterdi.

Özgür Özel, partisinin TBMM Grubu 28'inci Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı için 2 gündür bulunduğu Manavgat ilçesinde partisinin yeni dönem için atacağı adımları milletvekilleriyle görüştü.

Özel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle Manavgat'ta bulunan Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti.

Ayrıca Özel, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile birlikte işitme engelli bir aileyi ziyaret etti.

Aileyle işaret diliyle gerçekleştirdiği sohbette, ailenin Manavgat Belediye başkanı olarak Şükrü Sözen’i görmek istediklerini söylemesi üzerine Özgür Özel, Sözen'e seslenerek, "Şükrü başkanım, bakın siz istemiyorsunuz. Kimseyi de dinlemiyorsunuz ama ne yapacağız bu işi? Sizi başkan olarak görmek istiyorlar” diye konuştu.

Şükrü Sözen'in görevi bırakmak için kendisiyle görüşmek istediğini belirten Özel, "Kendisini ikna etmeye çalışıyorum. Engelli kardeşlerim bana dedi ki 'Şükrü Sözen giderse, biz kaybederiz' dedi. Manavgat kendisinden razı, çalışanlar kendisinden razı. Şükrü başkanım, genel başkanlığımın ilk adaylık ilanıdır. Kabul buyurunuz" dedi

Sözen'i kürsüye davet eden ve adaylığını açıklayan Özel, "Dünya Engelliler Günü'nde beni kırdı, partililerimizi kırdı ama engelli kardeşlerimizi kırmadı. Adaylığını ilan ediyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.