image

PeyamaKurd - CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek Mardin’de konuştu. Erkek, “Biz kardeşsek, sınırımızda başkası olacağına PYD olsun. Bizce hiçbir sakıncası yok” dedi.

Mardin’e gelen CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve CHP Mardin eski Milletvekili Mahmut Duyan, iş insanlarının sıkıntılarını dinleyerek, partinin meclisteki çalışmalarını anlatmak için Organize Sanayi Bölgesi’nde basın toplantısı gerçekleştirdi.

CHP’li Muharrem Erkek konuşmasında, Dünyada melez demokrasi sınıfındayız. Türkiye’de demokrasi askıya alınmış. Birinci önceliğimiz, birinci sınıf demokrasi ki bu seçim bildirgemizde de var. Suriye ve Irak’tan bahsedildi. Biz kardeşsek, sınırımızda başkası olacağına PYD olsun. Bizce hiç bir sakıncası yok” şeklinde konuştu açıklamasını yaptı.

Ankara Milletvekili Nazlıaka ise, "Sıfır sorundan aldılar, sırf sorun yaptılar, bugün kaç ülkede büyükelçimiz yok biliyor muzunuz? 8 ülkeden büyükelçiliğimizi çektik. Aralarında Irak ve Suriye de var. Komşularımızla kavgalı olduğumuz bir süreçte, bizim ne ekonomik, ne sosyal, ne kültürel olarak bir bölgesel güce dönüşmemiz mümkün değil. Bu sorunları çözmek zorundayız. Bu yüzden bize yetki verin diyoruz” dedi.