image

PeyamaKurd - Danimarka'da havacılık eğitimini başarıyla tamamlayan Dilan Öğütmen, dünyanın önde gelen Hava Yolu şirketlerinden ABD merkezli Delta'da 2. pilot olarak görev yapmaya başladı. Cizre’de zor dönemler geçirdiğini anlatan genç Pilot Dilan Öğütmen, Danimarka’ya yerleştikten sonra Havacılık eğitimini aldığını ifade etti

Şırnak’ın Cizre ilçesinde sokağa çıkma yasağının olduğu dönemde Danimarka’ya Havacılık eğitimini öğrenmeye giden Cizreli Dilan, başarılı eğitiminin ardından ABD’ye transfer oldu. Cizre’de zor dönemler geçirdiğini anlatan genç Pilot Dilan Öğütmen, Danimarka’ya yerleştikten sonra Havacılık eğitimini aldığını ifade etti.

Cizreli genç pilot Dilan, Pilotluğun en büyük hayallerinden biri olduğunun altınız çizerek, ''3 yıl öncesine kadar pilot olmak benim için imkansızdan da daha zordu çünkü maddi imkana sahip değildim. Cizre'de sokağa çıkma yasağında sonra Danimarka'ya yerleştim ve benim için her şey burada başladı, burada hem maddi hem de manevi olarak her türlü desteği gördüm, hayalimi gerçekleştirmem için bana fazlasıyla destek verildi ve şimdi artık bir pilot olmanın heyecanını yaşıyorum. Bu gerçekten tarifsiz bir duygu” şeklinde konuştu.