image

PeyamaKurd - Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski Türkiye Meclis Başkanı Bülent Arınç ile Türkiye eski Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nu sert sözlerle eleştirerek, "Partisinden istifasıyla tıynetine ve kulağına fısıldanan gizli gündeme uygun olanı yapan Serok Ahmet, iki de bir başını kaldıran ve geçmişte Kozmik Oda’yı kozmetik odaya çevirip FETÖ'yü buraya sokan şahıs ne yapsa boş, ne söylese boşunadır” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli'nin ifadelerine ise, Davutoğlu cephesinden yanıt gecikmedi.

AKP’den Davutoğlu'yla birlikte hareket etmek için istifa eden, eski AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cihan Öztunç, sosyal medya hesabı üzerinden Bahçeli'nin "Serok" sözüne ilişkin bir yanıt verdi.

Öztunç şu ifadelere yer verdi, "Serok Kürtce de başkan demektir, sn. Bahçeli tıynetine uygun olarak bu ifade üzerinden sn. Davutoğlu ile istihza ediyor. Hocamıza bu meseleyi sorduğumda şöyle cevap vermişti... Bize yurt dışına çıktığımızda president denmesini mesele etmeyenler, kendi vatanımızda yaşayan Kürt kardeşlerimizin kendi dilleriyle serok diye hitap etmesinden rahatsız oluyorlar. Bu bize sadece mutluluk verir.. Elhamdulillah.”