image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu.

Erdoğan partisinin grup toplantısında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Demirtaş” üzerinden yüklendi. Erdoğan, "Sen nasıl hala dışarı çıkarmaktan yana adımını atarsın" dedi.

Erdoğan, yüklendiği Kılıçdaroğlu’na dair şu sözleri dile getirdi:

Kılıçdaroğlu'na Demirtaş tepkisi

“Normal şartlarda bu partiyi, terör örgütüyle arasına mesafe koymaya davet etmesi gereken CHP'nin aynı noktaya yönelmesi demokrasimiz için endişe verici. Parlamentoda ziyaret eden ana muhalefet partisi değil mi? Onlarla gizli kapılar arasında neleri görüştü, neleri vadetti, nelerin pazarlığını yaptı.

Biz geçmişte ülkemizin 40 yıllık yarası terör meselesini çözmek için yapılacak her şeyi yaptık. Terörle mücadeleyi ta Cudi'de, Tendürek'te, Besler'de en güçlü şekilde veren bizim iktidarımızdır. Onları mezara biz gömdük. Ana muhalefetin başı ne diyor, 'Demirtaş'ı çıkaracağız' diyor. Diyarbakır'da 251 yavrumuzun ölümüne neden olan bu değil mi? Onların ölümüne sebep olan, ülkemizin bunu kalkıp da içeri alması karşısında sen nasıl hala dışarı çıkarmaktan yana adımını atarsın.

PKK terör örgütü ve Suriye'deki kolu tercihini silahtan, bölücülükten, çukur siyasetinden yana kullandı. Tehditleri kaynağında yok etmeye başlayarak, bunun gerisinde çözüm iradesi olduğunu gösterdik. FETÖ terör örgütü de ihanetinin bedelini hukuk önünde ödedi, ödüyor ve ödeyecek. Türkiye için bu meseleler artık kapanmıştır. Devletimiz ve milletimizin kırmızı çizgisi olan bu hususlar seçimlere kurban edilemez.

Şimdi sana söz baharlar gelecek diyenler ancak Kandil'e, Pensilvanya'ya bahar getirebilir. Bunların baharı da milletimiz için kara kıştan beter felakettir. Tarihe not düşmek adına biz ikazımızı tekrar ifade ediyoruz. Seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyoruz.”