image

PeyamaKurd- Haftere bağlı Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü, Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve İHH İnsani Yardım Vakfı'nı hedef alarak, " MİT paravanı İHH Libya’daki cihatçıları destekliyor” dedi.

Sözcü Mismari, "Erdoğan, Kürtleri katletme, kentlerini yok etme, ekonomilerini zayıflatma çabalarında IŞİD ve diğer terör örgütlerini destekledi. Dolayısıyla asla Türkiye üzerinden Libya'da barışa giden bir yol olamaz" ifadelerini kullandı.

Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed el-Mismari, Berlin konferansı öncesi basın mensupları karşısında Arapça ve İngilizce olarak iki sunum yaptı.

‘Suriyeli teröristler Trablus’tan İtalya’ya geçiyorlar’

Mismari, "Son 48 saat içerisinde 41'den fazla Suriyeli teröristin Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) destekli insan tacirlerinin yardımıyla Trablus sahillerinden ayrılıp İtalya'ya gittiğini biliyor musunuz? Yakında daha fazlasının gerçekleştirilmesi planlanıyor" açıklamasında bulundu.

‘MİT ve İHH cihatçıları destekliyor’

Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed el-Mismari açıklamasında Türkiye’de faaliyet yürüten İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Vakfını (İHH) ve Türkiye Milli İstihbarat Teşkilâtını (MİT) hedef alarak, " MİT paravanı olan Türk STK'ları Türkiye'nin Libya operasyonlarını destekliyor. Suriye'de El Kaide'ye desteği kanıtlanmış olan ve cihatçılara silah, lojistik destek ve tıbbi yardım sağlayan İHH, bunların başında geliyor" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Kürtleri katletme, kentlerini yok etme için IŞİD’i destekledi’

Sözcü Mismari, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da hedef aldığı açıklamasında, "Erdoğan, Kürtleri katletme, kentlerini yok etme, ekonomilerini zayıflatma çabalarında IŞİD ve diğer terör örgütlerini destekledi. Türkiye, tüm IŞİD ve El Kaide üyeleri için bir operasyon üssü oldu. Dolayısıyla asla Türkiye üzerinden Libya'da barışa giden bir yol olamaz" diye kaydetti.

Mismari, Erdoğan'ın 'Avrupa'da terörün yayılmasından' sorumlu olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Binlerce Suriyeli sığınmacıyı satışa çıkardınız. Avrupa'da terörün yayılmasından siz sorumlusunuz ve bunu da Avrupa'daki yüzlerce genci IŞİD ve El Kaide saflarına katarak ve onları savaş sürükleyerek yaptınız."