image

PeyamaKurd - Adaylığının açıklandığı toplantıya mesaj gönderen Selahattin Demirtaş, "Elimden gelenin fazlasını yapacağımdan kuşkunuz olmasın dedi. 

HDP,  cumhurbaşkanı adayının bir buçuk yıldır Edirne Cezaevi'nde bulunana Selahattin Demirtaş olduğunu resmen açıkladı. Adaylığının açıklandığı toplantıya mesaj gönderen Demirtaş, "Elimden gelenin fazlasını yapacağımdan kuşkunuz olmasın. Benim elim de kolum da sesim de nefesim de sizsiniz. Gençlerdir, kadınlardır" dedi. 

Selahattin Demirtaş'ın toplantıya gönderdiği mesaj şöyle:

"Çok değerli dostlarım, sevgili arkadaşlarım,

Hepinizi yürekten selamlıyorum. Mesajım sizlere okunduğunda yepyeni bir geleceğin sözcülüğünü yapmak üzere beni aday olarak ilan etmiş olacaksınız. Bu göreve beni layık görmüş olmanızdan büyük onur duyuyorum. Siyasi rehine olmama rağmen bu sürecin yükünü omuzlayacağıma inandığınız için teşekkür ederim. Halkımıza ve partim HDP'ye en derin şükranlarımı sunuyorum. 

Bütün baskılara rağmen yüreği benimle birlikte atan milyonların erdemli duruşu göstermiştir ki, 6 milyon kişinin sığacağı bir hücre henüz icat edilmedi. Özgürlük, demokrasi, eşitlik ve adalet değerlerini sizler adına burada da temsil etmeye çalıştım. Neredeyse her gün, sevginizin ve güveninizin artarak devam etmesi sorumluluğumu artırmıştır. Ban düşen de buna layık olmaktı. Elimden gelenin fazlasını yapacağımdan kuşkunuz olmasın. Benim elim de kolum da sesim de nefesim de sizsiniz. Gençlerdir, kadınlardır..."