image

PeyamaKurd-  HDP’li belediyelere kayyum atanmasına tepki gösteren HDP MYK'dan “Hodri meydan, kayyım atadığınız yerlerde seçim yapmakla başlayalım” açıklaması geldi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu HDP’li  5 belediye başkanının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasına çok sert tepki gösterdi.

Her türlü seçime hazırız’

HDP MYK yayınladığı yazılı açıklamada Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın HDP’yi seçimlerde hezimete uğratacağı yönündeki sözlerini de hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

“Geçtiğimiz günlerde 5 belediyemize daha kayyım atanmıştır. Kamuoyunda bu kayyım atamalarının hiçbir meşruiyeti olmadığı için, bu tür yalan haber servisleri ile kayyım atamaları meşru gösterilmeye çalışılmaktadır. Bizler de diyoruz ki, hodri meydan. Her türlü seçime hazırız. Kendinize o kadar güveniyorsanız, önce kayyım atadığınız ve halkın iradesini gasp ettiğiniz yerlerde en kısa zamanda seçime gidelim. Önce oralardan, yani halkın iradesini gasp ettiğiniz yerlerden başlayalım. Haksız ve hukuksuz adımlarınıza asla meşruiyet kazandıramayacaksınız. Halk kendi iradesine yönelik bu düşmanca tutumu asla kabullenmeyecek ve unutmayacaktır. Halk partisine ve geleceğine kararlı ve inançlı bir şekilde sahip çıkacaktır.”