image

PeyamaKurdRojava’daki gelişmeler ile ulusal birlik meselesi ve kayyum konularını değerlendirmek üzere HDP eşbaşkanları Sezai Temelli ile Pervin Buldan, Kürt partileriyle ortak bir toplantı düzenledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanları Sezai Temelli ile Pervin Buldan, bugün Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi (KDP-T), Kürt Demokratları Platformu (KDP-Bakur), Kürdistan Komünist Partisi (KKP), Azadi Partisi, İnsan ve Özgürlük Partisi (PİA), Devrimci Demokrat Kürt Derneği (DDKD) ve Azadi Hareketi liderleri ile KDP-T ofisinde bir toplantı gerçekleştirdi.

Yapılan toplantıda Türkiye’nin Rojava’ya yönelik operasyonu, ulusal birlik ve HDP’li belediyelere atanan kayyumlar ele alındı.

Kürdistan basına açıklamada bulunan KDP-T Genel Başkanı Mehmet Emin Kardaş, “Kürtler birbirlerini desteklemek mecburiyetinde. Kürtlere karşı oluşturulan cephe bir parti yada örgüte karşı değil, tüm Kürtlere karşıdır. Öyleyse Kürtler için de birlik şarttır” ifadesini kullandı.

Öte yandan İnsan ve Özgürlük Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sedat Doğan, Kürtler için ulusal birlik konusunun artık olmazsa olmaz olduğunu kaydetti.

Toplantıyı değerlendiren Doğan, “Bir musibet bin nasihattan iyidir derler ya, bugün öyle bir aşamaya gelmiş ki halk ve dünya siyaseti bu noktada Kürt siyasetini eleştiriyor” açıklamasında bulundu.