image

PeyamaKurd - HDP Milletvekili Semra Güzel'in PKK'li Volkan Bora ile fotoğrafları yayınlanması sonrası hakkında hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

Yaşanan gelişme sonrası TBMM  Başkanı Şentop ise, "İç tüzüğün gereği yapılmalıdır" ifadesini kullandı.

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in “eski sözlüsü” olduğunu söylediği PKK üyesi “Koçero Meleti” kod adlı Volkan Bora ile Çözüm Süreci döneminde çektiği fotoğraflar sosyal medya ve basında tartışmaya neden olmuştu. 

Vekil Semra Güzel hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderildiği belirtildi.

Fezleke TBMM Genel Kurulu'na gelip oylanırsa Güzel'in vekilliği düşürülecek.

"Şahsi kanaatim dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini düşünüyorum" diyen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, şu ifadelere yer verdi:

"Adı güzel vekilin dosyası var zaten. Bu dosyanın içinde belge var mı diye inceleniyor. İncelenmesi için gerekli talimatı verdim. Çok sayıda dosya var. Bu dosyalar içinde vahim iddiaları içeren dosyalar var. Örgüt üyeliğiyle ilgili adı geçen vekilin dosyası var. Meclis çatısı altında görev yapan kişilerin terörle aralarına mesafe koymaları gerekir bu yapılamadığı takdirde iç tüzüğün gereği yapılmalıdır."