image

PeyamaKurd- Chaba Fırtınası nedeniyle, Hong Kong’da içinde 30 yolcu ve 20’den fazla mürettebatın bulunduğu gemi, ortadan ikiye ayrıldı. Edinilen ilk bilgilere göre, onlarca yolcu ve mürettebat, kayıplara karıştı.

Hayatı durma noktasına getiren ve Hong Kong’da etkili olan Chaba Fırtınası, içinde 30 yolcu ve 20’den fazla mürettebatın bulunduğu bir gemiyi ikiye bölerek batmasına sebep oldu.

Hong Kong Hükümet yetkilileri tarafında konuya dair açıklama yapıldı. Açıklamada, “Büyük kısmı sular altında kalan gemideki arama kurtarma çalışmaları, devam ediyor.” denildi.

“3 mürettebat kurtarıldı”

Yetkililer, kurtarma çalışmaları sonucunda, şimdiye kadar 3 mürettebatın kurtarıldığını ve kayıp kişiler için arama çalışmalarının sürdüğünü aktardı. Kötü hava koşullarının çalışmaları olumsuz etkilediğini belirten yetkililer, ayrıca mürettebattan bazılarının kendi imkânlarıyla gemiyi terk ettiğini duyurdu.

Fırtınadan dolayı, kısıtlamalar yapıldı

Chaba Fırtınası’nın neden olduğu şiddetli yağış ve rüzgâr nedeniyle, Hong Kong’da toplu taşımaya kısıtlama getirildi ve birçok iş yeri kepenk indirdi. Meteoroloji uzmanları da fırtınanın Çin’in Guangdong eyaletindeki Zhanjiang yakınlarında, karaya ulaşmasını beklediklerini açıkladı.