image

PeyamaKurd - Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Urfa’nın Siverek ilçesinde mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Yapıcıoğlu burada yaptığı konuşmada, "Bizim bir duruşumuz ve kimliğimiz vardır, bizim bu duruşumuza halel getirmeyecek, zarar vermeyecek şekilde bir teklif gelirse birliktelik yapabiliriz” dedi.

Seçimlere, şartlarının oluşması durumunda ittifaklardan biriyle girebileceklerini dile getiren Yapıcıoğlu, "2018 yılında da aynı sistem vardı ancak biz kendi adaylarımızı çıkardık. Biz 'ne olursa olsun mutlaka bir ittifak çatısı altında yer alalım yoksa baraj problemi yaşayacağız, seçime girsek de parlamentoya giremeyeceğiz öyle ise ne teklif gelirse kabulümüzdür' modunda değiliz” diy ekledi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu şöyle devam etti:

“Bizim bir duruşumuz ve kimliğimiz vardır, bizim bu duruşumuza halel getirmeyecek, zarar vermeyecek şekilde bir teklif gelirse birliktelik yapabiliriz. Bir ittifak içerisinde yer alabiliriz ama 'ne pahasına olursa olsun illaki bir ittifak içerisinde yer alacağız' şeklinde bir duruşumuz yok. Mümkündür ki seçim sistemi de zaten bunu zorunlu kılıyor."