image

PeyamaKurd - HÜDA-Par lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, Meclis'teki yemin töreni için kasıtlı bir spekülasyon çıkarıldığını belirterek, "Yeminimizi yapacağız, parlamentodaki görevimizi yapmaya geldik. Şov yapmaya gelmedik" dedi.

Yapıcıoğlu, Meclis'te yapılacak yemin töreni için, "Yemin metnini okuyacağız tabi… Nokta virgül eksik bırakmamamız gerekiyor" diye konuştu.

HÜDA-Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Meclis'e gelerek kaydını yaptırdı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yapıcıoğlu, Meclis'te yapılacak yemin törenine ilişkin açıklama yaptı.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Yapıcıoğlu, "Tüm milletimize hayırlar niyaz ediyorum. İnşallah canla başla hangi partiden, hangi siyasi görüşten olursa olsun elimizden geldiğince çalışacağız. Umarım bundan sonra siyasi nezaketler yerine getirmeye çalışalım" dedi.

"Yemin edecek misiniz?" sorusu

Meclis'te yapılacak yemin töreni hakkında soruları yanıtlayan Yapıcıoğlu, "Elbette okuyacağız. Bir nokta, virgül eksik bırakmamak gerekiyor. Ekleme çıkartma yapma gibi bir durum yok. Belki konuşulması istenmeyen gündemler için kasıtlı şekilde gündeme geldi" dedi.

"Kampanya sürecinde başarılı olabilmek için manipülasyon yapıldığını ileri süren Yapıcıoğlu, "Seçim geçti. Eğer ciddi düşmanlık değilse bundan sonra vazgeçerler. Asla böyle bir şey gündeminizde olmadı 'Yemin etmeyeceğiz' diye bir şey söylemedik. Yeminimizi yapacağız, parlamentodaki görevimizi yapmaya geldik. Şov yapmaya gelmedik" diye konuştu.