image

PeyamaKurd- Gündeme dair düzenlediği basın toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Diyarbakır ziyaretine ilişkin, "Diyarbakır benim, İstanbul benim, her yurttaşın olduğu gibi hepsi bizim. Aynı yerdeyiz, aynı gemideyiz. Yapılan iş yanlıştır. Bu yanlışı düzeltin" dedi.

Diyarbakır ziyaretinde, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’le görüşmesine ilişkin detayları açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, halkın iradesine saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Yapılan İş Yanlıştır

Görüşmede sarfettiği ‘Aynı yerdeyiz’ sözlerine ilişkin de açıklama yapan İmamoğlu “O vatandaşlarımız (Ahmet Türk ve Selçuk Mızraklı) başvurularını yaptılar. Engel yok diyen YSK. Bir suçu varsa neden dışarıda? Diyarbakır benim, İstanbul benim, her yurttaşın olduğu gibi hepsi bizim. Aynı yerdeyiz, aynı gemideyiz. Yapılan iş yanlıştır. Bu yanlışı düzeltin ki birilerinin eline fırsat geçmesin” dedi.