image

PeyamaKurd - Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs salgın süreci sürerken İsrail yönetimi, İngiltere'de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayıldığı belirtilen mutasyonunun tespit edilmesi nedeniyle İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika'dan gelecek yabancıların ülkeye girişini yasakladı.

Kovid-19'daki mutasyon ile ilgili karar alan İsrail'deki Kovid-19 Kabinesi, İngiltere'de virüsün daha hızlı yayılan yeni türüne rastlanmasının ardından bir dizi yeni önlemler duyurdu.

İsrail'in aldığı önlemlerde İngiltere'nin yanı sıra Danimarka ve Güney Afrika'dan gelecek yabancıların ülkeye girişi yasaklandığı belirtildi.

Karar sonrası bahsi geçen ülkelerden dönecek İsraillilerin ise karantina merkezi olarak kullanılan otellerde 10 ila 14 gün konaklamaları ve ülkeye girişte Kovid-19 testi yaptırmaları zorunlu hale getirildi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve bir grup bilim insanı tarafından yapılan açıklamada, ülkede keşfedilen yeni türün yüzde 70 daha bulaşıcı olduğu bildirilmişti.