image

PeyamaKurd - İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Türk ve İsrail güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarının, Türkiye'de bulunan İsraillilerin zarar görmesini engellediğini aktardı.

İsrail Başbakanlığının sosyal medya hesabından yayınlanan videolu açıklamada Bennett, "Geçtiğimiz aylarda ve özellikle son haftalarda İstanbul ve Türkiye'nin diğer bölgelerindeki İsrail vatandaşlarını hedef alma girişimlerini engellemek için operasyonlar gerçekleştiren güvenlik teşkilatımıza ve Türk güvenlik teşkilatına teşekkür ediyorum" sözlerini dile getirdi.

Yapmış oldukları operasyonların başarılı olduğunu ve İsraillilerin hayatını kurtarmada başarılı olduğuna dikkat çeken Bennett, vatandaşlarını uyanık olmaya davet etti.

“Erdoğan'a özel teşekkür”

İsrail Başbakanı Bennett, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yardımcılarına, Türkiye'de İsraillilerin hedef alınmasını engellemedeki işbirlikleri için özel teşekkürlerimi sunmak istiyorum" dedi.

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadeler yer aldı: "Güvenlik teşkilatları tarafından yürütülen ortak bir İsrail-Türkiye ortak çabası çerçevesinde, İstanbul'da İsrail vatandaşlarını hedef alan çok sayıda İran hücresinin engellendiği."