image

PeyamaKurd - Rojava’nın Kamışlo kentinde, önceki akşam Suriye hükümeti yanlısı Ulusal Savunma Kuvvetleri (Difa El Weteni) milislerinin Özerk Yönetime bağlı asayiş güçleri arasında çıkan ve Rusya’nın devreye girmesi ile dün akşam duran çatışmaların yeniden alevlendiği belirtildi.

İç Güvenlik Güçleri ile Şam yanlısı “Difa El Weteni” milisleri arasında çıkan çatışmada bir sivilin hayatını kaybettiği, 3 sivilin de yararlandığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Rus Askeri Polisi, Suriye hükumeti heyeti ve Rojava İç Güvenlik Güçleri arasında ateşkes için görüşmeler sürerken Difa El Weteni güçleri Tay Mahallesi’nde asayiş güçlerine saldırdı.

Wahde Kavşağı’nda devam eden çatışmalarda Mahmud Muhammed adında 10 yaşında bir çocuğun hayatını kaybettiğini 3 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Rusya’nın, Kamışlo vilayetinde İç Güvenlik Güçleri ile Şam yönetimine bağlı güçler arasında devam eden çatışmalarda devreye girdiği ve taraflar arasında geçici bir ateşkes anlaşmasını sağladığı açıklanmıştı.