image

PeyamaKurd - Rojava'nın Kamışlo kentine yapılan SİHA saldırısında ölü ve yaralıların olduğu belirtildi. Yerel habere göre, TSK’ya ait bir SİHA’nın Rojava’nın Kamışlo kentinde düzenlediği saldırıda dört Demokratik Sıriye Güçleri (DSG) savaşçısının hayatını kaybettiği vurgulandı.

DSG'den yapılan açıklamaya göre, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait bir SİHA, Kamışlo’nun kuzeyindeki Hizam yolu yakınlarında bulunan Jiyan Kovid-19 Hastanesinin arkasındaki bir bölgeyi hedef aldı.

Saldırıda savaşçıların hayatını kaybettiğini belirten DSG açıklamasında, "Her koşulda halkımızı ve kazanımlarını koruyacağız" ifadesi kullanıldı.

4 DSG'li hayatını kaybetti, 3'ü yaralandı!

DSG açıklamasında, saldırının bugün saat 13.30 sıralarında, Kamışlo’nun Cirnik köyünde bir grup DSG’li görevdeyken düzenlendiği ifade edilerek, “Saldırıda 4 savaşçımız şehit oldu, 3'ü de yaralandı. Şehitlerimizin kimlikleri daha sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır” sözlerine yer verildi.

Ayrıca açıklamanın devamında şu değerlendirmelere yer verildi:

“Demokratik Suriye Güçleri olarak, bedeli ne olursa olsun halkımızı ve kazanımlarını her koşulda koruyacağımızı ve şehitlerimizin intikamını alacağımızı bir kez daha tekrarlıyoruz."