image

PeyamaKurd - Türkiye İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atanan HDP’li belediyelerden para almadıklarını ileri süren PKK’nin kurucularından Mustafa Karasu, “Beş kuruşluk para geldiğini ispatlasınlar biz PKK’yi feshederiz” ifadesini kullandı.

Karasu ayrıca HDP il binası önündeki annelerin eylemlerini de “provakasyon” olarak değerlendirdiklerini dile getirdi.

PKK’ye yakın bir televizyon kanalına konuşan KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atanması ile ilgili konuştu.

PKK’li yönetici Karasu, kayyumların, HDP’li belediyelerin PKK’ye mali destek sağladığı gerekçesi atanmasına tepki göstererek, “Öyle bir şey yok. Beş kuruşluk para geldiğini ispatlasınlar biz PKK’yi feshederiz” dedi.

Karasu açıklamasında, “Bizim istediğimiz onların orada iyi belediyecilik yapmaları. Halkla birlikte çalışsınlar, kendilerini irade yapsınlar biz onlardan başka bir şey istemiyoruz. Bu söylenen sahtekarlık, yalan. Kendileri her yere para dağıtıyorlar, zannediyorlar ki Kürdistan’daki belediyeciler de böyle. Bizden para istemesinler biz onların beş kuruşunu değil, bir centini bile istemiyoruz” sözlerine yer verdi.