image

PeyamaKurd- Batman Şehirlerarası Otogarı’nda geçtiğimiz Çarşamba günü Suat Yüksekbağ adlı kişi aralarında kan davası bulunduğu öne sürülen iki kişi tarafından 27 yerinden bıçaklanarak öldürülmüştü. Öldürülen 20 yaşındaki Suat Yüksekbağ yaralı olarak uzun süre yerde kıvranmış, Suat Yüksekbağ’ı bıçaklayan 2 kişi çevrede bulunanların yaralıya müdahale etmelerine müsaade etmemesi iş ve hem çevredekilerin hem de polisin olayı izlemesi sosyal medyada büyük tepki almıştı.

Tüm bunlar bir yana, sahi Batman’da dün ne oldu diyenlere asıl cevap Batman Cinayetinin gerçekleri, bir tanığın ağzından en net şekliyle şu şekilde cereyan etti:

Dün başta Batman şehrini ardından Türkiye yi dehşete düşüren insanlığın yok olduğu bir olay yaşandı. Kahrolası bir  kan davası hikayesi bu ! Katil R.K. ve A.K. kardeşler tarafından 20 yaşındaki Suat Yüksekbağ, herkesin gözü önünde vahşice öldürüldü. İsterseniz birlikte olayın detaylarına bakalım !

Katiller Ziyaret Beldesinin (Veysel Karani) Çingenelerindendir. Bundan kısa bir süre önce kardeşleri merhumun kardeşi tarafından öldürülüyor!

Kan Parasından Kalan 80 Bin Lira İçin

Olaydan sonra arabulucular devreye girerek 180 bin ( milyar ) TL kan parası bedelle aileleri barıştırıyor. Ve bu meblağın 100 bini alınmış ve Kalan 80 bini için de Baba ve kardeşler çalışarak kalan parayı toplamaya gayret halinde idiler . Evet alçaklığın ilki budur,

Gelelim Kamuoyunun Bilmediği Detaylara

Madem karşıyı vuracaksınız o zaman neden kan parasını alıyorsunuz . Mert olarak sizle barışmıyor ve davamızdan vaz geçmiyoruz demeliydiler !!

Bugün bizzat olayın içerisinde olan otogar çalışanlarından duyduklarıma göre , katiller çok organize bir şekilde gelmiş , otogarın bütün kapılarını tutmuşlar ve maktulü otobüsün içerisinden çıkarıyorlar . İlk tartaklama anında orada tesadüfen bulunan ve görevli olmayan iki Polis varmış .

Polisler Kaçtı!

Daha ilk bıçak darbesi vurulurken isteseler müdahale edebilirmişler ( Bunlar kamuoyuna düşen görüntüler de ki polisler değil , onlardan çok önce ilk aşamada orada bulunan polislerdir ) Otogar çalışanları polislere bağırıyor müdahale edin diye ancak polisler, “biz görevli değiliz müdahale edemeyiz” diyor. Bunun üzerine otogar çalışanları ellerini polisin silahına atıyor! Ancak polisler kaçarak ve havaya ateş ederek oradan uzaklaşıyor.

Otogar Çalışanları Müdahale Ediyor,Polis Müdahale Etmiyor

Bu aşamadan sonra otogar çalışanları kendileri müdahale ediyor, ancak bilmedikleri şey katillerin çok kalabalık olduğu ve içlerinde oldukları idi. İlk müdahale eden kişiye anında arkasından demirini çıkaran seyirciler arasında olan taraftarlardan biri vuruyor , otogar görevlisinin kafası yarılıyor Hastahaneye kaldırılan bu kardeşin kafasına 10 dikiş atılıyor.

Ardından başka bir otogar çalışanı da katile saldırıyor hatta elinde ki demir elbise askısını katile vuruyor ancak oda birden arkasından başka bir şahsın demirli saldırısına uğruyor ve kolu kırılıyor. Sonra bir tane çalışan daha saldırıyor aynı şekilde oda başka bir kişi tarafından sırtından demirle vuruluyor . Otogar çalışanları fark ediyor ki seyirciler arasında olanların çoğu saldırgan grubun yakınları ve her müdahale edene saldırıyorlar . Tâbi bu esnada katil hala bıçaklamaya devam ediyor ve en son kalbine öldürücü darbeyi vuruyor.“