image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim tarihini açıklaması sonrası Altılı Masa da adaylık için çalışmalara başladı. Adalık sürecine değinen Kılıçdaroğlu, Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının 13 Şubat'ta açıklanacağını ifade etti.

Katıldığı bir televizyon programında gündemi değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Altılı Masa'nın adaylık sürecine değindi. Adaylık için tarih veren Kılıçdaroğlu, 13 Şubat'ı işaret etti.

Açıklamalarında Altılı Masa olarak erken seçim kararına tepkilerinin nasıl olacağını değinen Kılıçdaroğlu şu değerlendirmelerde bulundu:

"6 Nisan'a kadar olursa buna destek veririz diye düşündük. Parlamento 6 Nisan'da bir karar alır, biz de o karara saygı duyarız, eski seçim yasasına göre seçimler yapılır diye düşündük. Erdoğan, 'Hayır ben daha sonra yapacağım' derse altı lider de buna destek vermeyeceğini kamuoyuna açıkladı. Erdoğan kendi istediği bir atmosferde seçimlerin yapılmasını istiyor. Biz iktidar olunca yapacağımız dediğimiz şeyleri Erdoğan yapmaya başladı."

Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının 13 Şubat'ta açıklanacağını belirten Kılıçdaroğlu, seçim için yol haritasını sözkonusu cumhurbaşkanı adayının anlatacağını belirtti.