image

PeyamaKurd - Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, adaylıktan çekilmeyeceğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı adayları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bir araya geldi.

Memleket Partisi genel merkezinde yapılan görüşme bir saat sürdü. Her iki isim görüşme sonrası basın açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu, “Bizi kabul ettiği için teşekkür ederim. Doğal olarak deprem bölgesi olmak üzere pek çok sorunu görüştük. Yaşanan sorunlarla ilgili çözümleri de ifade ettik. Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz. Sorunları masaya yatırmak, çözümler üretmek benim ve Sayın İnce'nin görevi” sözlerini dile getirdi.

İnce ise, “Siyasette ittifaklar olmalıdır ama menfaat değil ilke ittifakı olmalıdır. Bizim ilkelerimiz nettir. Atatürk'ü tartıştırmayız. Teröre karşı mesafeliyiz” ifadelerini kullandı.

“Erdoğan gitmelidir” diyen İnce, “Bu Erdoğan yorgundur, kibirlidir. Akla, bilime, hukuka inanmamaktadır. 5 dakika dahi bu ülkeyi yönetmemelidir” dedi.

“Adaylıktan çekilecek misiniz?” sorusuna İnce, “Hayır öyle bir şey demedim. Biz Köroğlu gibi döne döne vuruşmaya devam edeceğiz” diye ekledi.