image

PeyamaKurd - Suudi Arabistan'ın öncülüğündeki koalisyon güçlerinin bölgeye düzenlediği hava saldırılarında ve yer ye yaşanan çatışmalar sonucunda 50 Husi militanı öldü. Yemen'de ordu birlikleri ile Husiler arasında çıkan çatışmalarda 50 Husi militanın öldürüldüğü açıklandı.

Ülkenin batısındaki Hudeyde ilindeki El-Cah bölgesini ele geçirdiği belirtilirken, Husiler ile askerler arasında meydana gelen çatışmalarda 50 Husi militanın öldürüldüğü bilgisine ulaşıldı.

Yemen’e bağlı El-Umalika Tugayları Enformasyon Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, Hudeyde'nin güneyindeki Beyt el-Fakiyye ilçesinde yer alan El-Cah bölgesinde, ordu birlikleri ile Husi militanlar arasında geçen pazartesi gününden bu yana çatışmaların hala devam ettiği ifade edildi.

İran destekli Şii Husiler ile Umalika Tugayları arasındaki çatışmaların yanı sıra Suudi Arabistan'ın öncülüğündeki koalisyon güçlerinin bölgeye düzenlediği hava saldırılarında 50 militanın öldüğü bildirildi.

Bölgede yaşanan çatışmaların ardından hurma ağaçlarının yaygın olduğu bölgede yapılan arama-tarama çalışmalarında, Husilere ait çok sayıda mühimmata el konuldu.