image

PeyamaKurd - HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Mardin’in Artuklu ilçesinde halk buluşmasına katıldı. Temelli, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik açıklamalarına yanıt verdi. Temelli, "Benden bahsederken 'Kürt bile değil' diyerek Kürt halkına hakaret ediyor, ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapıyor" dedi.

Diyarbakır ve Mardin mitinglerinin aşırı yağış nedeniyle iptal edildiğini belirten Sezai Temelli, “Doğadan gelen doğal afete yapacak bir şey yok ama yapay afete yapacak bir şey var. Bu memleketin başına 17 yıldır çöreklenen bu yapay afete 31 Mart’ta gereğini yapacağız. Bize diyor ya defolun gidin, biz de diyoruz ki 31 Mart’ta sandığa gidiyoruz, bu ülkeyi bu yapay afetten hep birlikte kurtarıyoruz” diye konuştu.

HDP adaylarının tehdit edildiğini de dile getiren Temelli, “Bizim adaylarımız halkın adaylarıdır. Ahmet Türk, Mardin halkının Kürt halkının adayıdır. 40 yıldan uzun bir süredir bu ülkede barış mücadelesi veren, halkların bir arada yaşam mücadelesine sahip çıkan Ahmet Türk’e laf söyleyecek kadar acz içindesiniz” dedi.