image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Türkiye Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. 3 saat süren toplantı sonrası bildiri TSK'nın operasyonlarına dikkat çekildi.

Kürdistan Bölgesi ve Rojava operasyonları dair sınır ötesi operasyonların konuşulduğu toplantı sonrası MGK bildirisi yayımlandı.

Bildiride şu ifadelere yer verildi:

“Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade edilmeyecek. Güvenlik güçlerimizin hedef alınmasına müsamaha gösterilmeyecek.

-Bölgemizde hiçbir terör örgütünün varlığına ve etkinliğine müsaade edilmeyeceği, bunun için gereken her adımın kararlılıkla atılacağı hususu vurgulanmıştır.

-PKK-KCK-PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak üzere milli birlik ve beraberliğimize, bekamıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında kurula bilgi sunulmuş ve ilave tedbirler müzakere edilmiştir.

- Teröre karşı verdikleri kahramanca mücadelede milli ve milletler arası hukuk ile insan hakları ve kamu vicdanına mutlak bir bağlılıkla hareket etmeyi ilke olarak benimseyen güvenlik kuvvetlerimizin, ağır darbe alan bölücü terör örgütlerine nefes aldırmak maksadıyla yalan ve iftiraya başvuran çevrelerce hedef alınmasına hiçbir suretle müsamaha gösterilmeyeceğinin altı çizilmiştir.

-Diyalog tekliflerine kayıtsız kalan Yunanistan'dan gayri askeri statüdeki adaların silahlandırılması faaliyetlerine son vermesini beklediğimiz vurgulanmıştır."