image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu sonrası açıklanan MGK bildirisinde, "Menbiç ve Fırat'ın doğusunu (Rojava-Batı Kürdistan) örgütlerden temizlemeden bölgede istikrarın sağlanmasının ve göç hareketliliğinin durdurulmasının mümkün olmayacağı ifade edilmiştir” sözlerine yer verdi.

MGK bildirisinde, "Türkiye'nin bütün terör örgütleriyle mücadelesini, geçmişte olduğu gibi aynı azim ve kararlılıkla yerine getirmeye devam edeceği vurgulanmıştır” ifadesi kullanıldı.

Suriye'deki YPG/DSG (Demokratik Suriye Güçleri) varlığına ilişkin, "(Türkiye'nin) Güney sınırları boyunca oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna asla izin vermeyeceği kuvvetle vurgulandı. ''Menbiç ve Fırat'ın doğusunu (Rojava-Batı Kürdistan) örgütlerden temizlemeden bölgede istikrarın sağlanmasının ve göç hareketliliğinin durdurulmasının mümkün olmayacağı ifade edilmiştir” denildi.

Diğer taraftan ise Yeni Zelanda'da camide gerçekleşen katliam hakkında ise; "Yeni Zelanda'da masum insanların yalnızca inançlarından dolayı hunharca katledildiği terör saldırısı şiddetle kınanmıştır” şeklinde vurgulandı.