image

PeyamaKurd - Türkiye’nin yılın son Milli Güvenlik Kurulu’nun “Suriye'deki herhangi bir emrivakiye göz yumulmayacağı ve meşru müdafaa hakkının kullanılacağı” yönündeki bildirisine ilişkin açıklamada bulunan Eski PYD Eş Başkanı Salih Müslim, “Türkiye beklenmedik bir hareket yapabilir. Bu durum Türkiye halkına çok zarar verir. Biz Türkiye halklarına hiçbir zaman düşman olmadık. Düşman olmak da istemiyoruz” ifadesini kullandı.

Eski PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Mezopotamya Ajansı’ndan Nazım Daştan’a yaptığı açıklamada, “Efrîn’e yaptıklarını Fırat’ın doğusuna yapamazlar. Bu kapsamda sürekli tehditler savuruyor. MGK toplantısında yine aynı şeyleri tekrar ettiler. Kendi evimizde bizi tehdit ediyor. Biz daha önce de belirttik; her türlü saldırıya karşı kendimizi savunuruz. Bu bir meşru savunmadır” şeklinde konuştu.

Müslim konuşmalarının devamında, “Ona rağmen Türkiye beklenmedik bir hareket yapabilir. Bu durum Türkiye halkına çok zarar verir. Biz Türkiye halklarına hiçbir zaman düşman olmadık. Düşman olmak da istemiyoruz. Bunların hepsi Türkiye’ye zarar verir. Türkiye bu konuda akıllı davranırsa daha iyi olur diye düşünüyorum” sözlerine yer verdi.