image

PeyamaKurd - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, düzenlediği basın toplantısında İsrail'in tüm gücüyle savaşmaya devam edeceğini ve kara harekatının hedeflere ulaşmak için gereklilik olduğunu belirtti. Ayrıca, Hizbullah'a karşı da harekete geçtiklerini ve güvenliği yeniden tesis etmeye kararlı olduklarını ifade etti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, dün gece düzenlediği basın toplantısında İsrail'in tüm gücüyle savaşmaya devam edeceğini belirterek şu sözleri dile getirdi: 

 "Savaşı tüm hedeflerine ulaşana kadar sürdüreceğiz ve kara harekatı olmadan bu hedeflere ulaşmak mümkün değil." 

"Gazze Şeridi'nin kuzeyinde faaliyet göstermeye devam ediyoruz"

Düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan  Netanyahu, İsrail'in tüm gücüyle savaşa devam ettiğini belirterek, "Çatışmalar devam ediyor. Önceki gün Savaş Kabinesi ile birlikte İsrail Savunma Kuvvetleri'ne (IDF) artan bir güçle çatışmalara devam etme talimatı verdim. Son 24 saat içerisinde Hamas'a ait 400'den fazla hedefi imha ettik. Han Yunus'ta kapsamlı hava saldırıları gerçekleştirdik. Beyt Lahiya'da altyapıyı ortadan kaldırdık" dedi.

Sözlerine devam eden Netanyahu: "Gazze Şeridi'nin kuzeyinde faaliyet göstermeye devam ediyoruz. Savaşı tüm hedeflerine ulaşana kadar sürdüreceğiz ve kara harekatı olmadan bu hedeflere ulaşmak mümkün değildir. Kara harekatı bugüne kadar elde edilen sonuçların elde edilmesi için gerekliydi ve gelecekteki sonuçların elde edilmesi için de gereklidir" diye konuştu.