image

PeyamaKurd - Pakistan ordusunun, BAE ve Suudi Arabistanlı yetkililerle IMF'yi görüştüğü iddia edildi. Yayımlanan bir habere göre Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Kamar Cavid Bacva’nın, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistanlı yetkililerle, Uluslararası Para Fonu (IMF) programını görüştüğü ileri sürüldü.

Pakistan-Suudi Arabistan-BAE arasında yapılan görüşmelere dair Geo News televizyonundan bir haber yayımlandı. Haberde, Orgeneral Bacva’nın BAE ve Suudi Arabistanlı yetkililerle IMF programını görüştüğü ve Pakistan için olumlu gelişmelerin beklendiği vurgulandı.

IMF görüşmesine dair iddialar Pakistanlı General Bacva’nın ülkenin iflasa düşmemesi için IMF'nin 1,17 milyar dolarlık krediyi bir an önce serbest bırakması konusunda ABD yönetiminden yardım istediği iddiasının ardından geldi.

Nikkei Asia gazetesinin 29 Temmuz’da ABD ve Pakistanlı yetkililere dayandırdığı haberinde, Orgeneral Bacva’nın, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman’ı arayarak IMF’nin Pakistan’a temin edeceği kredinin hızlandırılması konusunda Washington yönetiminden destek istediği öne sürülmüştü.