image

PeyamaKurd - Tüm dünyaya yayılan yeni tip Coronavirüs (Covid-19) ile ilgili ölüm ve vakalar artarken salgın ABD ve Avrupa’yı etkisi altına aldı. Salgının yayıldığı ABD ordusunda vaka sayısı bir haftada 3 katının üzerine çıkarak 415'e yükseldi. 

Konuyla ilgili ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) konuya ilişkin açıklamasında, bugün Covid-19 testi pozitif çıkan askerlerin sayısının 53 artarak 227'ye yükseldiği belirtildi. 

Pentagon’dan yapılan açıklamada, 22 sivil personelin daha testlerinin pozitif çıktığı, salgına yakalanan sivil personel sayısının 81'e ulaştığı dile getirildi. 

Açıklamada asker aile üyelerinden de 6 kişinin daha testinin pozitif çıktığı belirtilerek, testi pozitif çıkan asker aile bireylerinin sayısının da 67 olduğu ifade edildi. 

Ayrıca sözleşmeli personellerden 13'ünün daha Covid-19 testinin pozitif çıktığı ve vaka sayısının 40'a yükseldiği vurgulandı. 

Öte yandan Pentagon bünyesinde Coronavirüse yakalananların sayısının 415'e yükseldiği aktarılan açıklamada, testi pozitif çıkan söz konusu personelden 22 kişinin hastanede tedavi gördüğü, 19 askerin ise iyileştiği kaydedildi.