image

PeyamaKurd - Amerikan medyasında yayımlanan haberlere göre, ABD'nin Virginia eyaletinin Arlington bölgesinde bulunan Pentagon, metro istasyonu yakınlarında ateş açılması sebebiyle bir süreliğine kapatıldıktan sonra yeniden açıldı. 'Saldırganın etkisiz hale getirildiği, bir polis memurunun yaralandığı' ifade edildi.

Haberlere göre, ABD'de Savunma Bakanlığı'nın bulunduğu Pentagon binası yakınındaki metro istasyonunda birden fazla silah sesi duyulması üzerine polisin olay yerine gelmesinin ardından, Pentagon bir süreliğine dışarıya kapatıldı.

Pentagon binasının çevresinde ateş açılması olayıyla bağlantılı en az bir kişinin vurulduğu veya biri polis memuru birkaç kişinin vurulduğu ya da acil sağlık ekiplerinin en az 2 kişiye müdahale ettiğine dair görgü tanıklıklarının olduğu belirtildi.

Bölgedeki çatışmalarla ilgili ilk olarak Arlington acil servis çalışanları, aktif şiddet olayına müdahale ettikleri, olay yerinde birden fazla hasta olduğu, olay yerinin hala aktif durumda bulunduğunu dile getirdi. Ayrıca bir Politico muhabiri ise, ateş açan kişinin Pentagon polisi tarafından etkisiz hale getirildiğini ve binanın içine giremediğini açıkladı.

Çatışma ile ilgili yapılan açıklamada, olayın Pentagon Transit Merkezi'nde gerçekleştiği, halkın olay yerinen uzak durması gerektiği belirtildi. ABD Savunma Bakanlığı'nın binlerce çalışanının her gün kullandığı Pentagon Transit Merkezi, Pentagon binasının dışında, ancak Pentagon yerleşkesinin sınırları içinde.