image

PeyamaKurd – Dünya koronavirüs salgını etkisi altındayken, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) arşivlerinde olan tanımlanamayan uçan cisim (UFO) videolarını paylaştı.

ABD Savunma Bakanlığı, ABD Donanmasına ait pilotların geçmiş yıllarda görev sırasında karşılaştıklarında kayda aldıkları, tanımlanamayan uçan nesnelere (UFO) ilişkin görüntüleri resmen yayınladı.

Pentagon tarafından yayınlananan ve UFO olarak adlandırılan tanımlanamayan uçan nesnelere ilişin videolar 2004 ve 2015 yıllarına ait.

Pentagon Sözcüsü Sue Gough, videoların yıllar önce internete düştüğünü belirterek, “Kamuda herhangi bir yanlış anlaşılmanın önüne geçmek adına bu videoları paylaşıyoruz. Bu videonun gerçek olup olmadığına ya da benzer videolar olup olmadığına dair iddiaları sonlandırmak istiyoruz. Birimlerimiz tarafından yoğun bir şekilde incelendikten sonra bu videolarda hassas bir içerik olmadığını tespit ettik” dedi.

Pentagon sözcüsü ayrıca pilotları için bir UFO rehberi hazırladığını da belirtti.

Eylül ayında özel bir şirket tarafından yayınlanan videolar kısa bir süre içinde paylaşım rekoru kırmış ve bu görüntülerin gerçek olup olmadığı tartışılmıştı.