image

PeyamaKurd - Rus vekil Slutskiy, Rus yapımı S-400 füze savunma sistemlerinin çok yakında sadece Türkiye’ye değil, bölgenin diğer ülkelerine de teslim edileceğini dile getirdi.

Rusya Parlamentosu'nun alt kanadı Duma'nın Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutskiy, S-400 füze savunma sistemlerinin teslimatının çok yakında sadece Türkiye'ye değil, bölgenin diğer ülkelerine de yapılacağını belirtti.

Rus medyasına açıklamada bulunan Slutskiy, “Türkiye, bu ülkelerin ilki. Bölgeye Rusya'dan hem S-400'ler, hem de daha modern silahlar mutlaka gelecek. Sıkı bir işbirliği yapacağız, bu işbirliğinin hacmi çok büyük. Ve bu işbirliğini mümkün olan her şekilde arttırmamız gerektiğine inanıyorum. Buna benzer ihtiyaçları olduğunu söyleyen çok önemli ve çok büyük ülkeler var ve bu ihtiyaçlar elbette ki karşılanacak” sözlerine yer verdi.

Rus vekil, ‘teslimatların gerçekleşeceğini, bunun en yakın zamanda olacağını' da belirtti.

Rus parlamenterlerin ABD'li bazı senatörler ve kongre üyeleriyle temas halinde olduklarını da belirten Slutskiy, dünyanın en büyük nükleer güçleri olan Rusya ve ABD'nin birbirleriyle bu kadar yıkıcı bir ilişki içinde olmaya hakları olmadığını belirtti.